Exclusieve voorvertoning nieuwe speelfilm Youri ten bate van Aidsfonds

De nieuwe film Youri draait binnenkort in de Nederlandse bioscopen, maar jij kunt 'm al eerder zien! Op 4 oktober is er een exclusieve voorpremière in Tuschinski in Amsterdam, waarvan de opbrengst naar Aidsfonds gaat.

© Martijn van Gelder

De film Youri, gebaseerd op de bestseller In het huis van de dichter van Jan Brokken, vertelt het indrukwekkende verhaal van de wereldberoemde pianist Youri Egorov: over vrijheid, vriendschap en een leven dat veel te vroeg eindigde door aids.

Wanneer journalist Jan Brokken de uit de Sovjet-Unie gevluchte, wereldberoemde concertpianist Youri Egorov interviewt, ontstaat een onverwachte maar hechte vriendschap tussen de twee totaal verschillende mannen. Terwijl de flamboyante Egorov zijn vrijheid en kunstenaarschap omarmt, helpt hij de introverte Brokken de moed te vinden om zijn droom na te jagen: schrijver worden.

Nagesprek

Na afloop gaan de makers in gesprek met Aidsfonds-directeur Mark Vermeulen over de film en het thema. Met regisseur Sander Burger, een deel van de cast, schrijver Jan Brokken en iemand die vluchtte uit Tadzjikistan (een land van de voormalige Sovjet-Unie) aan.

Bestel je tickets

Tickets zijn verkrijgbaar via de website van Pathé Tuschinski. Een deel van de opbrengst gaat naar het werk van Aidsfonds.

Voorpremière Youri
Zondag 4 oktober 2026, 10:00 uur
Koninklijk Theater Tuschinski


Iedereen heeft recht op goede zorg

Door uitsluiting en discriminerende wetten krijgen lhbt+ mensen in veel landen niet de zorg die ze nodig hebben. Wij vinden dat iedereen recht heeft op levensreddende zorg. Jij toch ook? Help mee met een donatie.

Doneer nu